http:www.yenidogruhaber.com
 

Dava başlangıçtan yeniden açıldı ve ancak Paris savcısı ve Spanton Bayan temyiz başvurusunda bulundu ve duruşma neredeyse beş yıl sonra ancak gerçekleşti.

Kanadalı turist tecavüz: Paris polisi yedi yıl hapis cezasına çarptırıldı

Paris polisi HQ turuna davet edildikten sonra tecavüze uğradı

İki polis memuru, 2014 yılında ünlü bir Paris polis merkezinde Kanadalı bir kadına tecavüz etmekten suçlu bulundu.

Her ikisi de, bir başka davada dava açıldıktan üç yıl sonra, Paris mahkemesi tarafından yedi yıl hapis cezasına çarptırıldı.

39 yaşındaki Emily Spanton, davayı sürdürmek için anonimlik hakkından feragat etti.

Duruşmaya, barda bir grup subay ile görüşdükten sonra polis merkezini gezmeye davet edildiğini söyledi, ancak oraya gittiğinde çete tecavüzüne uğradı.

İki adam, Nicolas Redouane ve Fransa'nın seçkin BRI çetele karşıtı kuvveti eski üyeleri olan Antoine Quirin, masumiyetlerini her zaman korumuşlardı. Spanton’ın seks için rıza gösterdiğini iddia ettiler.

Sunumsal beyaz boşluk

Mahkeme, "mağdurun tutarlı ifadeleri" ve DNA ve telefon kayıtları tarafından sağlanan bilimsel ve teknik kanıtlarla ikna edildiğini söyledi.

Dava, birçok ülkede olduğu gibi cinsel saldırı ve Me Too hareketini tartıştığı Fransa'da geniş bir kapsama aldı.

Spanton’ın avukatı Sophie Obadia, gazetecilere verdiği demeçte, kararın mağdurun özel hayatının tecavüz olaylarında dikkate alınmaması gerektiğini gösterdiğini söyledi.

"Sonunda, Fransa'da, tecavüze uğramış bir kadının özel hayatını haklı çıkarmak zorunda olmadığı kabul edildi" dedi.

Mahkeme, Bayan Spanton’un yalan söylemediğini, yalan söyleyen bir kişi olmadığını ve kararını, sanığın sözüne karşı bir kişinin sözüne değil, bu davanın objektif unsurlarına dayandırdığını belirtti. ”

Polis Merkezinde ne oldu?

Kanadalı eski dedektifin kızı Bayan Spanton, tarihi adli polis binasının bilindiği gibi, 22 Nisan 2014 tarihinde gece geç saatlerde "36" 'dan üç polis memuru ile tanıştığı bir İrlanda barındaydı.

Ona HQ'yu göstermeyi teklif ettiler ve 00: 40'da o gece CCTV sigara içtikten sonra iki erkekle birlikte girdiğini gösterdi. Beşinci kattan sonra olanlar, o zamandan beri tartışmalı ve dava konusu edildi.

Saat 02: 00'ye kadar şok durumundaydı. Bayan Spanton, toplamda üç kişiyi içeren iki ofiste kendisine tecavüz edildiğini söyledi. Üçüncü adamı asla teşhis edemedi.

Tıbbi muayeneler tecavüz sırasında sarhoş olduğunu gösterdi. İki memur, suçlamalarına her zaman itiraz etmiş ve adamlardan birinin avukatı DNA izlerinin tecavüz emarelerini doğrulamayor demişlerdi.

Ancak görevli bir görevli, duruşmaya onu kısa bir süre sonra gözyaşları içinde gördü ve birkaç subay tarafından tecavüz edildiğini söyledi. Daha sonra üstlerini uyardıklarını ifade ettiler.

Dava başlangıçtan yeniden açıldı ve ancak Paris savcısı ve Spanton Bayan temyiz başvurusunda bulundu ve duruşma neredeyse beş yıl sonra ancak gerçekleşti.

İki memur, kurbana tazminat olarak 20.000 € (17.500 £; 22.900 $) ödemek zorunda kalacak. Her iki adam da temyize gidebilirler.

Raporda, Bayan Spanton, yargı kararı okunurken suçlanan kişilerden her ikisine de bakmadığını söyledi.

Toronto merkezli avukatı Howard Rubel BBC'ye şunları söyledi: “Müvekkilim elbette çok rahatladı ve bugün için çok zorlu bir sürece dayandığı için mutludur. Suçlular cezasını almıştır. dedi.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.76495.7880
Euro6.41576.4414
KİRALIK EV
SİZE AYRILDI