http:www.yenidogruhaber.com
 

Deloitte , baş finans yetkililerinin "dokuz yıl içinde en savunmacı strateji duruşlarını" benimsediklerini tespit etti. Gelir artış beklentileri 2016'dan bu yana en düşük seviyesine geriledi.

Londra  - İngiltere'deki şirketler daha az para harcıyor ve Brexit'in on yıldaki iş güvenini en düşük seviyeye iten korkuları nedeniyle planları küçültüyor.

Deloitte ve Yeminli Mali Müşavirler Enstitüsü'nün İngiltere ve Galler'de yayımladığı anketlerde, sonuçlara ilişkin görüş Pazartesi günü açıklandı.

Deloitte
 , baş finans yetkililerinin "dokuz yıl içinde en savunmacı strateji duruşlarını" benimsediklerini tespit etti. Gelir artış beklentileri 2016'dan bu yana en düşük seviyesine geriledi.
  Pazar günü Nissan NSANF ) , Brexit belirsizliğinin İngiltere'deki yeni X-Trail SUV'unu inşa etmeyi planlarken hurdaya çıkardığı en net örneklerden birini sundu .

  İngiltere’nin 53 gün içinde Avrupa Birliği’nden ayrılması planlanıyor, ancak çıkış anlaşmasına yönelik ilerleme Birleşik Krallık’taki derin siyasi bölünmeler nedeniyle durdu. 
  29 Mart'tan sonra İngiltere'nin en büyük ihracat pazarı ile nasıl ticaret yapacağı belli değil.

  Deloitte tarafından araştırılan 110 baş finans memuru, Brexit'in 390 milyar £ (510 milyar $) değerinde birleşik piyasa değerine sahip şirketleri için en büyük risk olduğunu söyledi.

  Yaklaşık% 80'i iş ortamının Brexit'in bir sonucu olarak daha kötü olacağını beklediklerini ve ankete katılanların yarısından fazlasının işe alımların yavaşlayacağını belirtti.

  Birçok şirket şu anda Brexit'in gecikmesini istiyor. 
  Bu, daha fazla belirsizlik anlamına gelir, ancak bir anlaşmaya varmadan bloktan çıkmanın ciddi ekonomik sonuçlarından kaçınır.
  Brexit, anlaşma olsun veya olmasın gerçekleşiyor
  Brexit, anlaşma olsun veya olmasın gerçekleşiyor
  McDonald's MCD ) ve KFC YUM ) , geçtiğimiz hafta düzensiz bir bölünmenin, tedarik zincirlerinde “önemli” kesintilerle sonuçlanacağı konusunda uyarmak için İngiltere süpermarketlerine katıldı. Airbus EADSF ) ve Ford F ) de son haftalarda belirgin uyarılar yayınladı.

  'Durgunluk seviyeleri'

  Deloitte'nin baş ekonomisti Ian Stewart, şirketler en kötüsüne hazırlanırken risk iştahının “durgunluk seviyelerinde” olduğunu söyledi.
  “Bu anket Brexit'teki belirsizliğin İngiliz işletmelerinde savunma bilanço stratejilerine doğru kayma gösterdiğini gösteriyor” dedi.
  İngiltere ve Galler Yeminli Muhasebeciler Enstitüsü iş güven altında olduğunu tespit "yaklaşık on yıldır en düşük seviyesine."
   Grubun CEO'su Michael Izza, "Şu anda şirketler gelecekle ilgili belirsiz" dedi. “[Brexit] rulet tekerleği dönmeye devam ederken, İngiltere plc bahislerini en iyi tahmine dayanarak yapmak zorunda” dedi.
   Anket sonuçları, muhasebe grubunun üyeleriyle yapılan 1000 telefon görüşmesine dayandırıldı   Yorumlar

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
   Döviz Bilgileri
   AlışSatış
   Dolar5.68495.7077
   Euro6.28036.3054
   KİRALIK EV
   SİZE AYRILDI