http:www.yenidogruhaber.com
 

Dr. Mustafa Palancıoğlu, Ramazan Ayı nedeni ile nikah memurluğunda, nikah işlemlerinde büyük bir azalma olduğunu ve bir bakıma mola verildiğini söyledi.

Melikgazi Nikah Memurluğunda

RAMAZAN AYI MOLASI

 

 

 

Düğünlere bayram sonrası devam…

         Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Ramazan Ayı nedeni ile nikah memurluğunda, nikah işlemlerinde büyük bir azalma olduğunu ve bir bakıma mola verildiğini söyledi.

 

Taleplerde hızlı düşüş…

         Ramazan Ayı öncesi son 10 gün içinde günde ortama 25-30 nikâh işleminin yapıldığını ve yoğun düğün günlerinin yaşandığını hatırlatan Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, Ramazan Ayı’nın başlaması ile nikah işlemlerinin gündüz 1 veya 2 defa yapılmadığını ancak iftar sonrası birkaç nikah işleminin yerine getirildiğini kaydetti.

 

Günde 25-30 nikahtan, Ramazan Ayı’nda 3-5 nikah işlemi

            Ramazan Ayı içerisinde şu ana kadar 33 nikah işlemi için gün alındığını bunların da sade nikâh törenleri olduğunu yani düğün salonlarında değil belediye nikah salonunda yapıldığını ifade eden Başkan Dr. Mustafa PalancıoğluRamazan Ayı bolluk ve bereket ayıdır. Ancak evlenme ve sünnet düğünlerinde mola ayı olmaktadır. Belediye olarak bu hızlı düşüşün bir de bayram sonrası hızlı bir artışı olacağını biliyoruz. Çünkü bayram sonrası okulların kapanması ile yine hızlı ve yoğun bir şekilde düğün törenleri yapılacaktır. Özellikle Eylül ayının ilk haftasına kadar yine ortalama günde 40-45 nikâh töreni için rezervasyon işlemi yapılmış. Yeni evlenenler ile bayram sonrası evleneceklere mutluluklar diliyoruz” dedi.

 

5 ayrı nikah memurumuz ile

            Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, belediye olarak ikisi merkez olmak üzere bölgelerinde ve mahallerimizde toplam 12 ayrı nikah salonlarının bulunduğunu ve 5 nikah memuru ile bu hizmeti yerine getirdiklerini sözlerine ekledi.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.76495.7880
Euro6.41576.4414
KİRALIK EV
SİZE AYRILDI