http:www.yenidogruhaber.com
 

Çin Cumhuriyeti’nin Shenzhen şehrinde gerçekleştirilen ve Huawai şirketince organize edilen AKILLI ŞEHİR FORUMU’NA katılan Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Mustafa Palancıoğlu, birçok ülkeden belediye başkanı ve yöneticilerle toplantıya katıldı.

Türkiye’yi Temsil Eden

Tek Belediye Başkanı

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu:

“Akıllı Şehirler, toplantısında şehrimizin uygulamaya hazır olduğunu gördüm”

 

            Çin Cumhuriyeti’nin Shenzhen şehrinde gerçekleştirilen ve Huawai şirketince organize edilen AKILLI ŞEHİR FORUMU’NA katılan Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Mustafa Palancıoğlu, birçok ülkeden belediye başkanı ve yöneticilerin katıldığı toplantıda TÜRKİYE’DEN TEK BELEDİYE BAŞKANI olarak yer aldığını ve bu toplantıda özellikle Melikgazi için çok yararlı bilgiler edindiğini söyledi.

 

         Dünya de artık şehirlerin teknoloji ve bilgisayar destekli “akıllı şehirler” sistemi ile yönetildiğini belirten BaşkanPalancıoğlu, akıllı şehircilik uygulamalarını örneklerini ve son teknolojik ürünleri incelediğini ve bu konuda uzman kişiler ile şirket yöneticilerine konuşmacı olarak bilgiler verdiğini kaydetti.

 

         Dünya’da önemli şehirlerin artık tek merkezden ve 24 saat esasına dayalı olarak hizmet verdiğini ve Melikgazi’de de akıllı şehir yönetimi için gerekli teknik alt yapısının hazır olduğunu hatırlatan Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

         "Güney Kore’nin başkenti Seul 2015 yılında en iyi akıllı şehir seçildi. Trafik sorununu çözmek için akıllı taşıma sistemleri ve akıllı trafik lambaları devreye sunuldu. Güvenlik kameraları ve polis iş birliği ile şehirde suç oranı düşürüldü. Su projesi ile otomatik olarak parkların sulanması sağladı. Telefonlar için uygulamalar yaptırarak vatandaş ile iletişimini üst düzeyde tuttu ve geri bildirimler ile sürekli kendini geliştirdi. Kent Yöneticileri olarak bu tür bir uygulamayı şehrimizde gerçekleştirmek istiyoruz.”

 

         Başkan Dr. Mustafa PalancıoğluKayseri’nin bir bölge şehri olduğunu ve her geçen gün nüfusunun artığını bu nedenle trafik, asayiş, aydınlatma, su tüketimi, atıkların toplanması ve enerji gibi konularda planlama yapılarak dijital olarak yönetilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.68495.7077
Euro6.28036.3054
KİRALIK EV
SİZE AYRILDI