http:www.yenidogruhaber.com
 

Canan Coşar

Canan Coşar
canancosar6@gmail.com
DEĞİŞTİM BEN SENİNLE
17/06/2019

      

                             DEĞİŞTİM BEN SENİNLE

 

Korkmuyorum artık çılgınca çakan şimşeklerden ardından yağan delice yağmurlardan. Islandıkça tenim her yağmur damlasında senin sözlerin geliyor aklıma “korkma” deyişin bana cesaret verişin.

Değiştirdim alışkanlıklarımı. Büyük caddelerde araba kullanamazdım otobüslere yaklaşamazdım. Arkamda sireni çalan ambulans görünce deliye dönerdim. Çıkamazdım sokak aralarından yolu uzatırdım ama yine de gitmezdim büyük caddelerden. Sonra yine senin sözlerin geliyor aklıma “ korkma değiştir alışkanlıklarını” deyişin.

Değiştim ben seninle korkmuyorum artık insanlardan kalabalıklardan. Elbette ki zarar verenler beni korkutanlar aralarına almayanlar uzak duranlar olacak. Yine o sırada senin sözlerin geliyor aklıma “korkma giy sevgi saygı vicdan merhamet zırhını sana kimse zarar veremez” deyişin.

Yalnız değilim artık her ne kadar eksik olsa da hayatımda, her ne kadar yalnız kalsam da bu hayatta senin söylediğin sözler dolduruyor boşluğumu “ ben varım artık dostun arkadaşın sırdaşın. Benimle paylaş korkma. Eksiklerin yerine koy annen gibi sevgi doluyum, baban gibi sağlam, yarin gibi aşk ile sev beni.”

Giydim zırhımı çıktım yola. Tanıyorum artık insanları ayırt edebiliyorum. Yargılayabiliyor hesap sorabiliyorum. Yalnız kalmak değil mesele, mesele tek başına dimdik sapasağlam ayakta durabilmek. Korkmadan insan içine çıkabilmek.

Korkmuyorum otobüslerden meydan okuyorum. Bu yolda benimde hakkım var diyebiliyor geçiyorum yanlarından. Yolu uzatmıyorum büyük caddelere selam verip yola devam ediyorum. Trafik ışıklarında etrafı seyrediyor insanları inceliyorum. 

Eksiklerim hala var yerleri de asla dolmayacak. Ama eksiklerimle hayatta kalmayı öğrendim. Dimdik sapasağlam ayakta durabilmeyi öğrendim.

 86 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

DEĞİŞTİM BEN SENİNLE - 17/06/2019
Korkmuyorum artık çılgınca çakan şimşeklerden ardından yağan delice yağmurlardan.
RUHUMUN GÜZELLİĞİ - 27/05/2019
Kabuğumuzdan sıyrılıp çıkmak gerekiyor. Bunun için öncelikle kendimizi sevmeyi bilmeliyiz. Belki bencilce gelebilir ama önce ben deyip kendi ruhumuza değer vermekle başlamalıyız.
GEMİDEKİ YÜK - 17/05/2019
Uzaktan bakacağım yaklaşmayacağım Sen kal sadece sakinlik ve huzur
SON BAŞLANGIÇ - 10/05/2019
Dinlediğim müzik yağan yağmur eşlik etmiyor. Beni anlamayacak hiçbir zaman. Yazmak nedir ne demektir bilmiyor. Anlamasını beklemiyorum nefes aldırsın istiyorum.
SADECE 1 MAYIS - 01/05/2019
İşçi bayramını kutlayan tatilden yararlanan sadece kamu kuruluşları peki ya diğerleri?
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.76495.7880
Euro6.41576.4414
KİRALIK EV
SİZE AYRILDI